Õiged faktid toortoitumise kohta!

Arvatakse, et toortoitumine on vanim toitumissuund ja enne kõiki teisi, see oligi inimese esmane toit, enne seda kui tuld kasutatu ning inimene elas troopilises kliimavöötmes, kus kõik viljad olid aastaringselt küpsed ja käeulatuses. Toortoitumine on tänasel päeval küllaltki populaarne ning kandub edasi kiirelt. On inimesi, kes tajuvad end toortoidul olles fantastiliselt, olles vabanenud ülekaalust, kasvajatest või muudest terviseprobleemidest ja parandanud oma sportlike saavutusi.

Tänapäeva läänelik dieet kus tarbitakse palju kõvasti töödeldud ning tundmatuseni muundatud toiduaineid nagu transrasvu, valget suhkrut, valget jahu ning lisaks ohtralt soola, liha- ja piimatooteid, on kaasa toonud hulgaliselt teadmatust tervisevallas. Veel sajand tagasi olid sellised mured nagu allergiad, diabeet, südamehaigused ja kasvajad harva esinevad.

Umbes 10,000 aastat tagasi toimus inimkonna ajaloos väga suur muutus – inimene jäi paikseks, hakkas levima põllumajandus, hakati kasvatama teravilja, kasvatama loomi ja tarbima piima. Evolutsioonilised muutused võtavad aga väga palju aega ning selleks kuluks sadu tuhandeid aastaid, enne kui meie kehad sellise toitumisega harjuksid. Üheks enim levinud probleemiks võiks nimetada gluteeni, laktoosi ning kaseiini talumatust inimestel. Arvestades seda on hakanud inimesed otsima alternatiive. Heites pilgu ajast tagasi, sellesse aega kus inimene sõigi vaid naturaalset ja orgaanilist mis oli talle geneetiliselt palju sobivam ning keha ja tervist toetavam.

Õiged faktid toortoitumise kohta!

Kõik toit mida pole soojendatud üle 42kraadi. See on toit oma naturaalses olekus, kus jäävad alles kõik ensüümid, vitamiinid ja mineraalid. Seetõttu on toortoit ka kõige toitaineterikkaim toit. Kuna vaid 100% toortoitu tarbivaid inimesi leidub tänaseks veel üsna vähe, siis nimetatakse toortoitluseks ka seda, kui menüüs on lisaks toortoidule ka kuni 20 % küpsetatud toitu.

Kuigi rohkem on levinud toortaimetoitlus, võivad toortoitumise alla kuuluda ka loomse päritoluga toidud nagu toores liha, kala ja muna. Loomne toit ei ole inimesele siiski meeldiv ja seal vohavad bakterid mis pole üldse inimorganismile head.

Üheks terviseprobleemide põhjustajaks võibki olla meie toitumine, mis on viimaste aastatuhandete vältel, eriti aga viimase 100 aasta jooksul kordumatult muutunud.

Toortaimetoitlase toidunimekrija kuuluvad puu ja aedviljad, umbrohi, maitsetaimed ja idanid. Omal kohal on ka pähklid, seemned, kuivatatud või külmutatud puuviljad ja aedviljad. Toortoitumises on välistatatud oad ja teraviljad, välja arvatud tatar. Blenderid on toortoitlase hea sõber, sest see aitab teha toite vaheldusrikkalt, huvitavalt ja maitsvalt, erinevaid retsepte loe: